105 KRESOWY SZPITAL WOJSKOWY Z PRZYCHODNIĄ SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŻARACH
ODDZIAŁ CHORÓB WEWNĘTRZNYCH Z PODODDZIAŁEM CHORÓB ZAKAŹNYCHŻagań
Świadczenia i kolejki
- 7 dniOddział wieloprofilowy zachowawczy
Zadzwoń i potwierdź termin przed wizytą. Pokazujemy prognozy, które placówki raportują do NFZ. To nie jest rezerwacja: termin może się zmienić, a w rejestracji dowiesz się, czy placówka przyjmie Cię z Twoim skierowaniem.
Stan kolejek podany przez NFZ na dzień 05.08.2026 · pobraliśmy je dzisiaj · prognozę ma każde świadczenie.Dojazd
68-100 ŻAGAŃ, ŻELAZNA 1A
Czym zajmuje się placówkarozwińzwiń
Zabiegi i operacje
Najkrócej: 7 dni · Oddział wieloprofilowy zachowawczy
2 świadczeń w tej grupie
Inne miejsca tego samego podmiotu
Ten sam podmiot prowadzi także poniższe komórki. Każda ma własne kolejki i własne terminy.
| Miejsce | Najkrótszy termin | Kolejek |
|---|---|---|
| ODDZIAŁ ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHUŻary | od ręki | 162 |
| ODDZIAŁ OTOLARYNGOLOGICZNY Z PODODDZIAŁEM OKULISTYCZNYMŻagań | od ręki | 90 |
| ODDZIAŁ KARDIOLOGICZNY Z PODODDZIAŁEM INTENSYWNEGO NADZORU KARDIOLOGICZNEGOŻary | od ręki | 90 |
| ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJ Z PODODDZIAŁEM CHIRURGII ONKOLOGICZNEJ I UROLOGIIŻary | od ręki | 72 |
| ODDZIAŁ DERMATOLOGICZNYŻary | od ręki | 72 |
| ODDZIAŁ PULMONOLOGIIŻagań | od ręki | 54 |
| PORADNIA DERMATOLOGICZNAŻary | od ręki | 54 |
| PRACOWNIA ENDOSKOPIIŻagań | 81 dni | 36 |
O placówce w liczbach
Dane sprawozdawcze NFZ i rejestrowe. Każda sekcja rozwija się po kliknięciu — treść jest na stronie, tylko nie zasłania terminów.
Wielkość oddziałuŁóżka ogółem: 27rozwińzwiń
Dane z rejestru RPWDL dla komórki „Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododziałem Chorób Zakaźnych”, licencja CC BY 4.0, stan na 2025-11-06. Liczba łóżek nie oznacza wolnych miejsc.
Ustawowe wskaźniki jakości NFZ12 wskaźników · 2025rozwińzwiń
| Wskaźnik | Typ świadczeń | Licznik | Mianownik | Wartość dla placówki | Wartość odniesienia |
|---|---|---|---|---|---|
| Liczba pacjentów, u których wystąpił zator płucny, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.1 | Łącznie | 1 | 3 250 | 0,308 | 0,411różnica wobec wartości odniesienia: −0,103 |
| Częstość występowania rehabilitacji po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózguSymbol wskaźnika: K.I.10 | Łącznie | 85 | 279 | 0,305 | 0,244różnica wobec wartości odniesienia: +0,061 |
| Częstość występowania rehabilitacji kardiologicznej po zawale sercaSymbol wskaźnika: K.I.11 | Łącznie | 14 | 286 | 0,049 | 0,051różnica wobec wartości odniesienia: −0,002 |
| Częstość powtórnych hospitalizacji (rehospitalizacji) po zabiegu cholecystektomiiSymbol wskaźnika: K.I.12 | Łącznie | 6 | 179 | 0,034 | 0,032różnica wobec wartości odniesienia: +0,002 |
| Częstość rehospitalizacji po zabiegu appendektomiiSymbol wskaźnika: K.I.13 | Łącznie | 2 | 60 | 0,033 | 0,034różnica wobec wartości odniesienia: −0,001 |
| Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu zapalenia płucSymbol wskaźnika: K.I.14 | Łącznie | 18 | 169 | 0,107 | 0,136różnica wobec wartości odniesienia: −0,030 |
| Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płucSymbol wskaźnika: K.I.15 | Łącznie | 17 | 147 | 0,116 | 0,108różnica wobec wartości odniesienia: +0,008 |
| Częstość rehospitalizacji z zabiegiem dużej amputacji kończyny po zabiegach naczyniowychSymbol wskaźnika: K.I.16 | Łącznie | 1 | 428 | 0,002 | 0,002różnica wobec wartości odniesienia: +0,001 |
| Liczba pacjentów, u których wystąpiła sepsa, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.2 | Łącznie | 1 | 3 250 | 0,308 | 0,560różnica wobec wartości odniesienia: −0,252 |
| Wykorzystanie leczenia trombolitycznego w leczeniu udaru niedokrwiennego mózguSymbol wskaźnika: K.I.3 | Łącznie | 25 | 234 | 0,107 | 0,103różnica wobec wartości odniesienia: +0,004 |
| Wykorzystanie trombektomii mechanicznej w leczeniu udaru niedokrwiennego mózguSymbol wskaźnika: K.I.4 | Łącznie | 9 | 234 | 0,038 | 0,022różnica wobec wartości odniesienia: +0,016 |
| Wykorzystanie trombektomii mechanicznej u pacjentów, u których wykorzystano leczenie trombolityczne w leczeniu udaru niedokrwiennego mózguSymbol wskaźnika: K.I.5 | Łącznie | 6 | 234 | 0,026 | 0,016różnica wobec wartości odniesienia: +0,010 |
Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia, wskaźniki jakości opieki zdrowotnej, okres sprawozdawczy: IV kwartał 2025. Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartości dotyczą całego świadczeniodawcy, a nie pojedynczej komórki organizacyjnej, i nie mówią o dostępności terminów.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniżej wskaźniki jakości, które ta placówka sprawozdaje do Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. To dane sprawozdawcze: liczby, które placówka przekazała NFZ, a nie opinia o poziomie leczenia ani zestawienie placówek między sobą. Każdy wiersz pokazuje licznik i mianownik, z których wyliczono wartość, żeby było widać, na jak dużej liczbie przypadków wskaźnik się opiera.
Przy części wskaźników NFZ podaje wartość odniesienia dla całego kraju. Podajemy ją obok wyniku placówki razem z różnicą liczbową. Nie oznacza to, że wynik wyższy albo niższy jest korzystniejszy: dla różnych wskaźników pożądany kierunek jest inny i nie wynika on z tych danych.
Wskaźników jest u jednego świadczeniodawcy nawet kilkadziesiąt, w rozbiciu na typy świadczeń. Pokazujemy wybrane, zaczynając od tych liczonych łącznie dla całej placówki i tych, dla których NFZ podał wartość odniesienia. Nie sumujemy wskaźników i nie wyliczamy z nich żadnej wartości zbiorczej.
Wykonane procedury kardiologiczne7 procedurrozwińzwiń
Liczba świadczeń sprawozdanych przez ten podmiot do NFZ. To informacja o skali działalności, nie o wyniku leczenia. Wartości poniżej pięciu są w danych źródłowych maskowane.
| Procedura | Rok | Świadczeń |
|---|---|---|
| Liczba swiadczen sprawozdanych z pracowni hemodynamicznej | 2024 | 1 005 |
| Liczba swiadczen z kardiologicznymi zabiegowymi produktami rozliczeniowymi NFZ | 2024 | 993 |
| Liczba swiadczen sprawozdanych z pracowni hemodynamicznej | 2023 | 1 098 |
| Liczba swiadczen z wybranymi procedurami ICD-9 (35.23, 35.24, 35.27, 35.28, 35.96, 35.97, 35.98, 35.991, 35.992) | 2023 | mniej niż 5 |
| Liczba swiadczen sprawozdanych z pracowni hemodynamicznej | 2022 | 1 068 |
| Liczba swiadczen sprawozdanych z pracowni hemodynamicznej | 2021 | 942 |
| Liczba swiadczen sprawozdanych z pracowni hemodynamicznej | 2020 | 996 |
Źródło: NFZ, zbiór „Liczba świadczeń z wybranymi procedurami kardiologicznymi”, dane.gov.pl.
Ile zabiegów wykonuje ta placówka na tle kraju6 grup zabiegów · 2025rozwińzwiń
| Grupa zabiegów | Zabiegów, rok 2025 | Miejsce w Polsce |
|---|---|---|
| Koronarografia i inne zabiegi inwazyjne | 524 | 86 z 154w dolnej połowie |
| Usunięcie zaćmy - kategoria II | 367 | 237 z 260w dolnej połowie |
| Duże zabiegi jamy ustnej, gardła i krtani | 318 | 58 z 241w górnej połowie |
| Duże zabiegi nosa | 203 | 45 z 176w górnej połowie |
| Ozw - leczenie inwazyjne | 194 | 93 z 144w dolnej połowie |
| Operacje przepuklin jamy brzusznej z wszczepem | 156 | 253 z 516w górnej połowie |
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie dotyczy całego podmiotu leczniczego i obejmuje 2025 rok. Miejsce w zestawieniu mówi wyłącznie o liczbie zabiegów rozliczonych przez NFZ — nie o jakości leczenia, powikłaniach ani o tym, gdzie warto się leczyć. Duża liczba zabiegów oznacza doświadczenie zespołu w danej procedurze, ale nie jest gwarancją niczego.
Zabiegi rozliczone z NFZ12 grup zabiegów · 2022–2025rozwińzwiń
| Grupa JGP | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| E27 KORONAROGRAFIA I INNE ZABIEGI INWAZYJNE | 559 | 550 | 502 | 524 |
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 306 | 359 | 407 | 367 |
| C12 DUŻE ZABIEGI JAMY USTNEJ, GARDŁA I KRTANI | 6–9 | 94 | 299 | 318 |
| C42 DUŻE ZABIEGI NOSA | 116–119 | 127 | 152–155 | 204–207 |
| E12G OZW - LECZENIE INWAZYJNE | 209 | 198 | 188 | 194 |
| F72 OPERACJE PRZEPUKLIN JAMY BRZUSZNEJ Z WSZCZEPEM | 108 | 106 | 129 | 156 |
| H62E ZŁAMANIA LUB ZWICHNIĘCIA W OBRĘBIE MIEDNICY LUB KOŃCZYNY DOLNEJ > 65 R.Ż. | 110 | 131 | 136 | 148 |
| H63 ZŁAMANIA LUB ZWICHNIĘCIA W OBRĘBIE KOŃCZYNY GÓRNEJ | 110 | 134 | 131 | 138 |
| H32 DUŻE ZABIEGI W ZAKRESIE KOŃCZYNY DOLNEJ I MIEDNICY | 100 | 213–216 | 153 | 131–134 |
| G25F WYCIĘCIE PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO < 66 R.Ż | 96 | 104–107 | 114–117 | 113–116 |
| J33 ŚREDNIE ZABIEGI SKÓRNE | 96 | 100 | 106–109 | 107 |
| C44 MAŁE ZABIEGI NOSA | 106–109 | 90–93 | 93–96 | 104–107 |
NFZ nie podaje liczb mniejszych niż pięć, dlatego część pozycji ma postać przedziału: dolna granica zakłada po jednej hospitalizacji w każdej ukrytej pozycji, górna po cztery. Zapis „poniżej 5” oznacza pojedynczą ukrytą pozycję.
Źródło: NFZ, zbiór „Zabiegi rozliczone w ramach JGP”, dane.gov.pl. Dane opisują działalność rozliczoną z NFZ, a nie jakość ani skuteczność leczenia.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie pokazuje, ile hospitalizacji zabiegowych placówka rozliczyła z NFZ w kolejnych latach, w podziale na grupy JGP. To informacja o skali rozliczonej działalności, nie o jakości ani skuteczności leczenia.
W 2025 roku placówka rozliczyła co najmniej 4 654 hospitalizacji w 106 grupach JGP, wobec co najmniej 4 370 w 2022 roku. Porównanie dotyczy pełnych lat i obejmuje wyłącznie świadczenia rozliczone przez NFZ.
Wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ6 rodzajów świadczeń · 2024–2025rozwińzwiń
| Okres | Wartość rozliczona | Grup JGP | Hospitalizacje |
|---|---|---|---|
| 2020 | 31,7 mln zł | 255 | 7 955–8 183 |
| 2021 | 30,9 mln zł | 240 | 6 685–6 925 |
| 2022 | 54,6 mln zł | 257 | 9 988–10 231 |
| 2023 | 78,3 mln zł | 254 | 12 010–12 208 |
| 2024 | 81,9 mln zł | 252 | 11 672–11 870 |
| 2025 (dane niepełne) | 21,2 mln zł | 194 | 2 850–3 093 |
| Grupa JGP (2024) | Wartość rozliczona | Hospitalizacje |
|---|---|---|
| A48 KOMPLEKSOWE LECZENIE UDARÓW MÓZGU > 7 DNI W ODDZIALE UDAROWYM | 4,1 mln zł | 244 |
| E12G OZW - LECZENIE INWAZYJNE | 3,6 mln zł | 188 |
| G17 PRZEWLEKŁE CHOROBY WĄTROBY Z PW >5 DNI | 3,2 mln zł | 253 |
| E50 OSTRA LUB ZDEKOMPENSOWANA NIEWYDOLNOŚC KRĄŻENIA - LECZENIE W OINK | 3,1 mln zł | 93 |
| E53G NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA | 3,1 mln zł | 421 |
| E27 KORONAROGRAFIA I INNE ZABIEGI INWAZYJNE | 2,4 mln zł | 502 |
| E52 ZAAWANSOWANA NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA | 2,4 mln zł | 217 |
| H62E ZŁAMANIA LUB ZWICHNIĘCIA W OBRĘBIE MIEDNICY LUB KOŃCZYNY DOLNEJ > 65 R.Ż. | 2,2 mln zł | 136 |
| D28 CHOROBY NOWOTWOROWE UKŁADU ODDECHOWEGO I KLATKI PIERSIOWEJ | 1,8 mln zł | 243 |
| H14 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA Z REKONSTRUKCJĄ KOSTNĄ, ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO Z ZASTOSOWANIEM TRZPIENIA PRZYNASADOWEGO, KAPOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO | 1,6 mln zł | 66 |
| A87 INNE CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO | 1,5 mln zł | 247 |
| C12 DUŻE ZABIEGI JAMY USTNEJ, GARDŁA I KRTANI | 1,5 mln zł | 299 |
Maskowanie w tym zbiorze dotyczy wyłącznie liczby hospitalizacji: kwoty są podane dokładnie, a liczby mniejsze niż pięć zastąpiono przedziałem. Najnowszy okres (2025) obejmuje w tym zbiorze tylko początek roku, dlatego nie porównujemy go z latami pełnymi.
Źródło: NFZ, zbiór „Refundacja świadczeń rozliczonych w ramach JGP”, dane.gov.pl. Kwoty to wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ, a nie przychód placówki.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Kwoty poniżej to wartość świadczeń szpitalnych rozliczonych przez NFZ z tą placówką. Nie jest to przychód placówki ani jej wynik finansowy, tylko to, co płatnik publiczny rozliczył w ramach jednorodnych grup pacjentów.
W 2024 roku NFZ rozliczył z tą placówką świadczenia o wartości 81,9 mln zł, rok wcześniej 78,3 mln zł.
Hospitalizacje rozliczone przez podmiot2 grupy · 2025rozwińzwiń
| Rok | Hospitalizacje razem | Przyjęcia nagłe | Przyjęcia planowe | Noworodki | Pozostałe tryby | Grup JGP |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 447–32 829 | 4 702–18 079 | 4 640–14 330 | — | 105–420 | 246 |
| 2024 | 9 584–33 728 | 5 106–19 845 | 4 396–13 555 | — | 82–328 | 252 |
| Grupa JGP (2025) | Hospitalizacje |
|---|---|
| E27 KORONAROGRAFIA I INNE ZABIEGI INWAZYJNE | 472–877 |
| J49 ŁAGODNE CHOROBY DERMATOLOGICZNE | 373–754 |
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 348–423 |
| E53G NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA | 310–949 |
| J39 DUŻE CHOROBY DERMATOLOGICZNE | 262–907 |
| A87 INNE CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO | 248–911 |
| C12 DUŻE ZABIEGI JAMY USTNEJ, GARDŁA I KRTANI | 248–608 |
| A48 KOMPLEKSOWE LECZENIE UDARÓW MÓZGU > 7 DNI W ODDZIALE UDAROWYM | 208–589 |
| D46 POCHP I INNE OBTURACYJNE CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO | 185–710 |
| T07 LECZENIE ZACHOWAWCZE URAZÓW | 172–688 |
| G17 PRZEWLEKŁE CHOROBY WĄTROBY Z PW >5 DNI | 172–673 |
| D28 CHOROBY NOWOTWOROWE UKŁADU ODDECHOWEGO I KLATKI PIERSIOWEJ | 170–680 |
Podajemy przedział, a nie jedną liczbę, ponieważ NFZ ukrywa każdą wartość mniejszą niż pięć, a w tym zbiorze ukryta jest zdecydowana większość pozycji źródłowych — w 2025 roku dotyczyło to 7 794 pozycji tego podmiotu. Dolna granica przedziału zakłada jedną hospitalizację w każdej ukrytej pozycji, górna cztery, czyli maksimum możliwe przy tym progu. Prawdziwa liczba mieści się w tym przedziale, ale nie da się jej wskazać dokładniej.
Przedział 9 447–32 829 jest szeroki właśnie z powodu maskowania, a nie z powodu niepewności co do działalności podmiotu. Liczby te opisują rozliczenia z NFZ i nie mówią nic o wynikach leczenia.
Źródło: NFZ, zbiór hospitalizacji rozliczonych w ramach JGP, dane.gov.pl. Dane dotyczą podmiotu leczniczego (NIP), nie pojedynczej komórki organizacyjnej.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniższe liczby dotyczą całego podmiotu leczniczego, czyli wszystkich jego oddziałów i komórek razem, a nie tej jednej poradni czy tego jednego oddziału. W dużym szpitalu jedna liczba obejmuje kilkadziesiąt oddziałów.
W 2025 roku podmiot rozliczył z NFZ od 9 447 do 32 829 hospitalizacji w 246 grupach JGP.
Umowy z NFZ na 2026 rok173 mln zł · 2026rozwińzwiń
Podmiot prowadzący tę placówkę ma na 2026 rok umowy z NFZ o łącznej wartości 173 mln zł. Kwoty dotyczą całego podmiotu, nie pojedynczej komórki.
| Rodzaj świadczeń | Wartość umów | Umów |
|---|---|---|
| Leczenie szpitalne | 161 mln zł | 4 |
| Opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień | 7,3 mln zł | 2 |
| Ambulatoryjna opieka specjalistyczna | 4,0 mln zł | 2 |
| Podstawowa Opieka Zdrowotna | 525 tys. zł | 2 |
| Profilaktyczne programy zdrowotne | 108 tys. zł | 1 |
Źródło: NFZ, Informator o umowach (api.nfz.gov.pl). Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartość umowy nie jest tym samym co wykonanie ani co dostępność terminów.
Certyfikaty i akredytacjerozwińzwiń
- Zakres certyfikacji obejmuje ratownictwo medyczne, lecznictwo stacjonarne, ambulatoryjna opieka specjalistyczna,transport medyczny, ambulatoryjna nocna i świąteczna opieka medyczna, tlenoterapia domowa, rehaibilitacja przyłóżkowa, diagnostyka medyczna, profilaktyka i promocja zdrowia wydano 2013-10-29
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarządzania jakością – wymagania, dotyczą całego podmiotu leczniczego albo jego przedsiębiorstwa wydano 2010-06-14
Wpisy z rejestru RPWDL, licencja CC BY 4.0. Dotyczą podmiotu leczniczego, nie zawsze pojedynczej komórki.
Dane rejestroweNumer REGON: 970327974 · Numer NIP: 9281739120rozwińzwiń
Dane rejestrowe: NFZ oraz RPWDL, licencja CC BY 4.0, stan na 2026-08-22.
Zgłoś problem z danymi placówkirozwińzwiń
Nie potrzebujesz konta. Nie wpisuj danych medycznych ani danych osób trzecich.