NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ŁUŻYCKIE CENTRUM MEDYCZNE W LUBANIU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PORADNIA CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJLubań
Świadczenia i kolejki
Liczby pochodzą wprost z NFZ. Co dokładnie oznaczają?
- 134 dni (67)Świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchuW kolejce: 192 (pilny 92)Średni czas oczekiwania: 103 dniSkreślenia: 29Dane NFZ z dnia: 01.09.2026
Zadzwoń i potwierdź termin przed wizytą. Pokazujemy prognozy, które placówki raportują do NFZ. To nie jest rezerwacja: termin może się zmienić, a w rejestracji dowiesz się, czy placówka przyjmie Cię z Twoim skierowaniem.
Stan kolejek podany przez NFZ na dzień 01.09.2026 · pobraliśmy je dzisiaj · prognozę ma każde świadczenie.Dojazd
59-800 LUBAŃ, ZAWIDOWSKA 4
Dojazd komunikacją miejską: NIE DOTYCZY
Czym zajmuje się placówkarozwińzwiń
Lekarze specjaliści
Najkrócej: 67 dni · Świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu
2 świadczeń w tej grupie
Inne miejsca tego samego podmiotu
Ten sam podmiot prowadzi także poniższe komórki. Każda ma własne kolejki i własne terminy.
| Miejsce | Najkrótszy termin | Kolejek |
|---|---|---|
| ODDZIAŁ CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJLubań | 10 dni | 16 |
| ODDZIAŁ OKULISTYCZNYLubań | od ręki | 14 |
| ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJLubań | od ręki | 6 |
| ODDZIAŁ OTOLARYNGOLOGICZNYLubań | od ręki | 6 |
| PORADNIA OKULISTYCZNALubań | 4 dni | 4 |
| PORADNIA ORTODONTYCZNALubań | od ręki | 4 |
| ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZYLubań | od ręki | 4 |
| ODDZIAŁ NEUROLOGICZNYLubań | od ręki | 2 |
Ostry dyżur i oddziały w rejestrze ratownictwa
Ten podmiot ma w rejestrze ratownictwa medycznego jednostkę przyjmującą w nagłych przypadkach. W stanie zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 — pogotowie decyduje, dokąd zawieźć pacjenta.
- Izba przyjęć szpitalaZawidowska 4, Lubańtel. 75 7213920, 75 721378
Ten sam podmiot ma w rejestrze także oddziały:
Źródło: wojewódzkie plany działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, dane.gov.pl, stan rejestru na 17.05.2021. Rejestr bywa nieaktualizowany, dlatego przed wyjazdem potwierdź telefonicznie, czy oddział działa.
O placówce w liczbach
Dane sprawozdawcze NFZ i rejestrowe. Każda sekcja rozwija się po kliknięciu — treść jest na stronie, tylko nie zasłania terminów.
Ustawowe wskaźniki jakości NFZ12 wskaźników · 2025rozwińzwiń
| Wskaźnik | Typ świadczeń | Licznik | Mianownik | Wartość dla placówki | Wartość odniesienia |
|---|---|---|---|---|---|
| Liczba pacjentów, u których wystąpił zator płucny, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.1 | Łącznie | 0 | 1 804 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość powtórnych hospitalizacji (rehospitalizacji) po zabiegu cholecystektomiiSymbol wskaźnika: K.I.12 | Łącznie | 4 | 64 | 0,063 | 0,050różnica wobec wartości odniesienia: +0,013 |
| Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu zapalenia płucSymbol wskaźnika: K.I.14 | Łącznie | 9 | 151 | 0,060 | 0,078różnica wobec wartości odniesienia: −0,018 |
| Częstość rehospitalizacji z zabiegiem dużej amputacji kończyny po zabiegach naczyniowychSymbol wskaźnika: K.I.16 | Łącznie | 0 | 34 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Liczba pacjentów, u których wystąpiła sepsa, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.2 | Łącznie | 0 | 1 804 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość rehabilitacji po zabiegach endoprotezoplastyki stawu biodrowegoSymbol wskaźnika: K.I.6 | Łącznie | 22 | 161 | 0,137 | 0,129różnica wobec wartości odniesienia: +0,007 |
| Częstość występowania pęknięcia torebki tylnej po usunięciu zaćmySymbol wskaźnika: K.I.7 | Łącznie | 0 | 393 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość pogorszenia ostrości widzenia po usunięciu zaćmySymbol wskaźnika: K.I.8 | Łącznie | 1 | 393 | 0,003 | 0,003różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość występowania zapalenia wnętrza gałki ocznej po usunięciu zaćmySymbol wskaźnika: K.I.9 | Łącznie | 0 | 393 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość rehospitalizacji z tej samej przyczynySymbol wskaźnika: K.II.1 | Łącznie | 107 | 6 595 | 0,016 | 0,016różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Śmiertelność w trakcie hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2A | Łącznie | 8 | 38 | 0,211 | 0,337różnica wobec wartości odniesienia: −0,126 |
| Śmiertelność w okresie 30 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2B | Łącznie | 0 | 38 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia, wskaźniki jakości opieki zdrowotnej, okres sprawozdawczy: IV kwartał 2025. Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartości dotyczą całego świadczeniodawcy, a nie pojedynczej komórki organizacyjnej, i nie mówią o dostępności terminów.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniżej wskaźniki jakości, które ta placówka sprawozdaje do Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. To dane sprawozdawcze: liczby, które placówka przekazała NFZ, a nie opinia o poziomie leczenia ani zestawienie placówek między sobą. Każdy wiersz pokazuje licznik i mianownik, z których wyliczono wartość, żeby było widać, na jak dużej liczbie przypadków wskaźnik się opiera.
Przy części wskaźników NFZ podaje wartość odniesienia dla całego kraju. Podajemy ją obok wyniku placówki razem z różnicą liczbową. Nie oznacza to, że wynik wyższy albo niższy jest korzystniejszy: dla różnych wskaźników pożądany kierunek jest inny i nie wynika on z tych danych.
Wskaźników jest u jednego świadczeniodawcy nawet kilkadziesiąt, w rozbiciu na typy świadczeń. Pokazujemy wybrane, zaczynając od tych liczonych łącznie dla całej placówki i tych, dla których NFZ podał wartość odniesienia. Nie sumujemy wskaźników i nie wyliczamy z nich żadnej wartości zbiorczej.
Ile zabiegów wykonuje ta placówka na tle kraju6 grup zabiegów · 2025rozwińzwiń
| Grupa zabiegów | Zabiegów, rok 2025 | Miejsce w Polsce |
|---|---|---|
| Małe zabiegi górnej części układu rozrodczego | 376 | 123 z 401w górnej połowie |
| Usunięcie zaćmy - kategoria II | 366 | 238 z 260w dolnej połowie |
| Duże zabiegi jamy ustnej, gardła i krtani | 277 | 73 z 241w górnej połowie |
| Poród | 220 | 217 z 263w dolnej połowie |
| Średnie zabiegi na aparacie ochronnym oka | 139 | 35 z 199w górnej połowie |
| Średnie zabiegi nosa | 131 | 21 z 170w górnej połowie |
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie dotyczy całego podmiotu leczniczego i obejmuje 2025 rok. Miejsce w zestawieniu mówi wyłącznie o liczbie zabiegów rozliczonych przez NFZ — nie o jakości leczenia, powikłaniach ani o tym, gdzie warto się leczyć. Duża liczba zabiegów oznacza doświadczenie zespołu w danej procedurze, ale nie jest gwarancją niczego.
Zabiegi rozliczone z NFZ12 grup zabiegów · 2022–2025rozwińzwiń
| Grupa JGP | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| M15 MAŁE ZABIEGI GÓRNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 348 | 404 | 339 | 376 |
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 285 | 327 | 348 | 366 |
| C12 DUŻE ZABIEGI JAMY USTNEJ, GARDŁA I KRTANI | 8–11 | 85 | 324 | 277 |
| N01 PORÓD | 280 | 243 | 168 | 220 |
| B33 ŚREDNIE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 85 | 106 | 145 | 139 |
| C43 ŚREDNIE ZABIEGI NOSA | 43 | 48–51 | 50–53 | 132–135 |
| M16 ZAGRAŻAJĄCE LUB DOKONANE PORONIENIE, ZAKOŃCZENIE CIĄŻY OBUMARŁEJ | 175 | 154 | 139 | 128 |
| C22 DUŻE ZABIEGI SZCZĘKOWO-TWARZOWE | — | 72 | 94 | 98 |
| H15 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA KOLANA | 94 | 92 | 81 | 90 |
| H22 ARTROSKOPIA LECZNICZA | 63 | 68 | 62 | 88 |
| M14 ŚREDNIE ZABIEGI GÓRNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 20–23 | 56–59 | 54 | 86 |
| H14 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA Z REKONSTRUKCJĄ KOSTNĄ, ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO Z ZASTOSOWANIEM TRZPIENIA PRZYNASADOWEGO, KAPOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO | 66 | 95 | 80 | 81 |
NFZ nie podaje liczb mniejszych niż pięć, dlatego część pozycji ma postać przedziału: dolna granica zakłada po jednej hospitalizacji w każdej ukrytej pozycji, górna po cztery. Zapis „poniżej 5” oznacza pojedynczą ukrytą pozycję.
Źródło: NFZ, zbiór „Zabiegi rozliczone w ramach JGP”, dane.gov.pl. Dane opisują działalność rozliczoną z NFZ, a nie jakość ani skuteczność leczenia.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie pokazuje, ile hospitalizacji zabiegowych placówka rozliczyła z NFZ w kolejnych latach, w podziale na grupy JGP. To informacja o skali rozliczonej działalności, nie o jakości ani skuteczności leczenia.
W 2025 roku placówka rozliczyła co najmniej 3 345 hospitalizacji w 96 grupach JGP, wobec co najmniej 3 254 w 2022 roku. Porównanie dotyczy pełnych lat i obejmuje wyłącznie świadczenia rozliczone przez NFZ.
Wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ6 rodzajów świadczeń · 2024–2025rozwińzwiń
| Okres | Wartość rozliczona | Grup JGP | Hospitalizacje |
|---|---|---|---|
| 2020 | 20,5 mln zł | 224 | 5 971–6 232 |
| 2021 | 20,0 mln zł | 229 | 5 691–5 976 |
| 2022 | 28,9 mln zł | 228 | 6 209–6 473 |
| 2023 | 42,8 mln zł | 244 | 7 504–7 780 |
| 2024 | 49,4 mln zł | 244 | 8 101–8 368 |
| 2025 (dane niepełne) | 12,8 mln zł | 194 | 1 878–2 196 |
| Grupa JGP (2024) | Wartość rozliczona | Hospitalizacje |
|---|---|---|
| A87 INNE CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO | 1,9 mln zł | 346 |
| H14 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA Z REKONSTRUKCJĄ KOSTNĄ, ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO Z ZASTOSOWANIEM TRZPIENIA PRZYNASADOWEGO, KAPOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO | 1,8 mln zł | 80 |
| E53G NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA | 1,8 mln zł | 249 |
| S05 ZABURZENIA KRZEPLIWOŚCI, INNE CHOROBY KRWI I ŚLEDZIONY > 10 DNI | 1,8 mln zł | 97 |
| H15 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA KOLANA | 1,7 mln zł | 81 |
| C12 DUŻE ZABIEGI JAMY USTNEJ, GARDŁA I KRTANI | 1,6 mln zł | 324 |
| C22 DUŻE ZABIEGI SZCZĘKOWO-TWARZOWE | 1,5 mln zł | 94 |
| P04 CHOROBY DOLNYCH DRÓG ODDECHOWYCH | 1,5 mln zł | 197 |
| H13 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA | 1,5 mln zł | 79 |
| A45 CHOROBY NACZYŃ MÓZGOWYCH - LECZENIE ZACHOWAWCZE | 1,4 mln zł | 213 |
| T07 LECZENIE ZACHOWAWCZE URAZÓW | 1,0 mln zł | 234 |
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 987 tys. zł | 348 |
Maskowanie w tym zbiorze dotyczy wyłącznie liczby hospitalizacji: kwoty są podane dokładnie, a liczby mniejsze niż pięć zastąpiono przedziałem. Najnowszy okres (2025) obejmuje w tym zbiorze tylko początek roku, dlatego nie porównujemy go z latami pełnymi.
Źródło: NFZ, zbiór „Refundacja świadczeń rozliczonych w ramach JGP”, dane.gov.pl. Kwoty to wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ, a nie przychód placówki.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Kwoty poniżej to wartość świadczeń szpitalnych rozliczonych przez NFZ z tą placówką. Nie jest to przychód placówki ani jej wynik finansowy, tylko to, co płatnik publiczny rozliczył w ramach jednorodnych grup pacjentów.
W 2024 roku NFZ rozliczył z tą placówką świadczenia o wartości 49,4 mln zł, rok wcześniej 42,8 mln zł.
Hospitalizacje rozliczone przez podmiot2 grupy · 2025rozwińzwiń
| Rok | Hospitalizacje razem | Przyjęcia nagłe | Przyjęcia planowe | Noworodki | Pozostałe tryby | Grup JGP |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 071–19 754 | 4 034–14 072 | 1 856–5 258 | 181–424 | — | 245 |
| 2024 | 6 647–22 520 | 4 592–16 508 | 1 927–5 656 | 125–344 | 3–12 | 244 |
| Grupa JGP (2025) | Hospitalizacje |
|---|---|
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 341–422 |
| M15 MAŁE ZABIEGI GÓRNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 337–475 |
| H89 CHOROBY NIEZAPALNE KOŚCI I STAWÓW | 227–377 |
| N01 PORÓD | 211–307 |
| A87 INNE CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO | 199–679 |
| C12 DUŻE ZABIEGI JAMY USTNEJ, GARDŁA I KRTANI | 195–594 |
| E53G NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA | 169–661 |
| C57 INNE CHOROBY GARDŁA, USZU I NOSA | 145–580 |
| N20 NOWORODEK WYMAGAJĄCY NORMALNEJ OPIEKI | 132–228 |
| A45 CHOROBY NACZYŃ MÓZGOWYCH - LECZENIE ZACHOWAWCZE | 127–463 |
| T07 LECZENIE ZACHOWAWCZE URAZÓW | 124–496 |
| B33 ŚREDNIE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 118–235 |
Podajemy przedział, a nie jedną liczbę, ponieważ NFZ ukrywa każdą wartość mniejszą niż pięć, a w tym zbiorze ukryta jest zdecydowana większość pozycji źródłowych — w 2025 roku dotyczyło to 4 561 pozycji tego podmiotu. Dolna granica przedziału zakłada jedną hospitalizację w każdej ukrytej pozycji, górna cztery, czyli maksimum możliwe przy tym progu. Prawdziwa liczba mieści się w tym przedziale, ale nie da się jej wskazać dokładniej.
Przedział 6 071–19 754 jest szeroki właśnie z powodu maskowania, a nie z powodu niepewności co do działalności podmiotu. Liczby te opisują rozliczenia z NFZ i nie mówią nic o wynikach leczenia.
Źródło: NFZ, zbiór hospitalizacji rozliczonych w ramach JGP, dane.gov.pl. Dane dotyczą podmiotu leczniczego (NIP), nie pojedynczej komórki organizacyjnej.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniższe liczby dotyczą całego podmiotu leczniczego, czyli wszystkich jego oddziałów i komórek razem, a nie tej jednej poradni czy tego jednego oddziału. W dużym szpitalu jedna liczba obejmuje kilkadziesiąt oddziałów.
W 2025 roku podmiot rozliczył z NFZ od 6 071 do 19 754 hospitalizacji w 245 grupach JGP.
Dane rejestroweNumer REGON: 231190020 · Numer NIP: 6131480564rozwińzwiń
Dane rejestrowe pochodzą z API NFZ.
Zgłoś problem z danymi placówkirozwińzwiń
Nie potrzebujesz konta. Nie wpisuj danych medycznych ani danych osób trzecich.