KLINICA 2000 K. MRÓZ SPÓŁKA JAWNA
ODDZIAŁ OKULISTYCZNYKatowice
Świadczenia i kolejki
Liczby pochodzą wprost z NFZ. Co dokładnie oznaczają?
- 37 dni (13)Zabiegi w zakresie soczewki (zaćma)Dane NFZ z dnia: 02.10.2026Cały podmiot: 1 897 zabiegów w 2025 r. — więcej niż 78% podmiotów w krajuInne placówki z tym świadczeniem →Wyszukaj w swoim obszarze →
- 164 dni (18)Oddział okulistycznyW kolejce: 167 (pilny 3)Średni czas oczekiwania: 177 dniSkreślenia: 11Dane NFZ z dnia: 09.10.2026Inne placówki z tym świadczeniem →Wyszukaj w swoim obszarze →
Zadzwoń i potwierdź termin przed wizytą. Pokazujemy prognozy, które placówki raportują do NFZ. To nie jest rezerwacja: termin może się zmienić, a w rejestracji dowiesz się, czy placówka przyjmie Cię z Twoim skierowaniem.
Stan kolejek podany przez NFZ na dzień 09.10.2026 · pobraliśmy je dzisiaj · prognozę ma każde świadczenie.Jak zmieniły się terminy
Porównujemy najstarszy i najnowszy odczyt NFZ dla tej placówki, licząc od 24.08.2026. Zmiana prognozy nie oznacza, że placówka pracuje gorzej albo lepiej — NFZ przelicza ją na podstawie liczby oczekujących i tempa przyjęć.
- Oddział okulistyczny141 dni → 164 dnidłużej o 23 dni
- Oddział okulistyczny11 dni → 18 dnidłużej o 7 dni
- Zabiegi w zakresie soczewki (zaćma)11 dni → 13 dnidłużej o 2 dni
Terminy w tej placówce są zbliżone do innych placówek w tej samej miejscowości. Porównanych par świadczeń w tym samym trybie skierowania: 20.
Dojazd
40-851 KATOWICE, ŻELAZNA 1
Dojazd komunikacją miejską: 00
Czym zajmuje się placówkarozwińzwiń
Zabiegi i operacje
Najkrócej: 13 dni · Zabiegi w zakresie soczewki (zaćma)
4 świadczeń w tej grupie
O placówce w liczbach
Dane sprawozdawcze NFZ i rejestrowe. Każda sekcja rozwija się po kliknięciu — treść jest na stronie, tylko nie zasłania terminów.
Wielkość oddziałuŁóżka ogółem: 10 · Łóżka intensywnej opieki: 1rozwińzwiń
Dane z rejestru RPWDL dla komórki „Oddział okulistyczny”, licencja CC BY 4.0, stan na 2025-11-06. Liczba łóżek nie oznacza wolnych miejsc.
Ustawowe wskaźniki jakości NFZ12 wskaźników · 2025rozwińzwiń
| Wskaźnik | Typ świadczeń | Licznik | Mianownik | Wartość dla placówki | Wartość odniesienia |
|---|---|---|---|---|---|
| Liczba pacjentów, u których wystąpił zator płucny, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.1 | Łącznie | 0 | 2 109 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Liczba pacjentów, u których wystąpiła sepsa, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.2 | Łącznie | 1 | 2 109 | 0,474 | 0,245różnica wobec wartości odniesienia: +0,229 |
| Częstość występowania pęknięcia torebki tylnej po usunięciu zaćmySymbol wskaźnika: K.I.7 | Łącznie | 0 | 1 899 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość pogorszenia ostrości widzenia po usunięciu zaćmySymbol wskaźnika: K.I.8 | Łącznie | 115 | 1 899 | 0,061 | 0,060różnica wobec wartości odniesienia: +0,001 |
| Częstość występowania zapalenia wnętrza gałki ocznej po usunięciu zaćmySymbol wskaźnika: K.I.9 | Łącznie | 0 | 1 899 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość rehospitalizacji z tej samej przyczynySymbol wskaźnika: K.II.1 | Łącznie | 0 | 2 106 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Średni czas hospitalizacjiSymbol wskaźnika: Z.III.1 | Łącznie | 2 088 | 2 088 | 1 | brak w danych NFZNFZ nie podał wartości odniesienia dla tego wskaźnika |
| Struktura hospitalizacji zabiegowychSymbol wskaźnika: Z.IV.2 | Łącznie | 4 229 809 | 2 110 | 2 004,6 | brak w danych NFZNFZ nie podał wartości odniesienia dla tego wskaźnika |
| Odsetek hospitalizacji, w ramach których są udzielane zabiegi z zakresu leczenia szpitalnego, we wszystkich hospitalizacjach u danego świadczeniodawcySymbol wskaźnika: Z.IV.3 | Łącznie | 2 110 | 2 110 | 1 | brak w danych NFZNFZ nie podał wartości odniesienia dla tego wskaźnika |
| Liczba zabiegów związanych z leczeniem jaskry lub zaćmySymbol wskaźnika: K.IV.4 | Łącznie | 1 898 | — | 1 898 | brak w danych NFZNFZ nie podał wartości odniesienia dla tego wskaźnika |
| Liczba zabiegów witrektomii lub fakowitrektomiiSymbol wskaźnika: K.IV.5 | Łącznie | 4 | — | 4 | brak w danych NFZNFZ nie podał wartości odniesienia dla tego wskaźnika |
| Średni czas hospitalizacjiSymbol wskaźnika: Z.III.1 | Okulistyka | 2 088 | 2 088 | 1 | brak w danych NFZNFZ nie podał wartości odniesienia dla tego wskaźnika |
Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia, wskaźniki jakości opieki zdrowotnej, okres sprawozdawczy: IV kwartał 2025. Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartości dotyczą całego świadczeniodawcy, a nie pojedynczej komórki organizacyjnej, i nie mówią o dostępności terminów.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniżej wskaźniki jakości, które ta placówka sprawozdaje do Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. To dane sprawozdawcze: liczby, które placówka przekazała NFZ, a nie opinia o poziomie leczenia ani zestawienie placówek między sobą. Każdy wiersz pokazuje licznik i mianownik, z których wyliczono wartość, żeby było widać, na jak dużej liczbie przypadków wskaźnik się opiera.
Przy części wskaźników NFZ podaje wartość odniesienia dla całego kraju. Podajemy ją obok wyniku placówki razem z różnicą liczbową. Nie oznacza to, że wynik wyższy albo niższy jest korzystniejszy: dla różnych wskaźników pożądany kierunek jest inny i nie wynika on z tych danych.
Wskaźników jest u jednego świadczeniodawcy nawet kilkadziesiąt, w rozbiciu na typy świadczeń. Pokazujemy wybrane, zaczynając od tych liczonych łącznie dla całej placówki i tych, dla których NFZ podał wartość odniesienia. Nie sumujemy wskaźników i nie wyliczamy z nich żadnej wartości zbiorczej.
Ile zabiegów wykonuje ta placówka na tle kraju5 grup zabiegów · 2025rozwińzwiń
| Grupa zabiegów | Zabiegów, rok 2025 | Miejsce w Polsce |
|---|---|---|
| Usunięcie zaćmy - kategoria II | 1 574 | 72 z 260w górnej połowie |
| Usunięcie zaćmy - kategoria I | 323 | 11 z 254w pierwszej dziesiątce procent |
| Zabiegi w zakresie mięśni okoruchowych | 191 | 4 z 54w pierwszej dziesiątce procent |
| Średnie zabiegi na aparacie ochronnym oka | 6 | 147 z 199w dolnej połowie |
| Duże zabiegi na aparacie ochronnym oka | 5 | 95 z 127w dolnej połowie |
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie dotyczy całego podmiotu leczniczego i obejmuje 2025 rok. Miejsce w zestawieniu mówi wyłącznie o liczbie zabiegów rozliczonych przez NFZ — nie o jakości leczenia, powikłaniach ani o tym, gdzie warto się leczyć. Duża liczba zabiegów oznacza doświadczenie zespołu w danej procedurze, ale nie jest gwarancją niczego.
Zabiegi rozliczone z NFZ12 grup zabiegów · 2022–2025rozwińzwiń
| Grupa JGP | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 1 286 | 1 423 | 1 651 | 1 574 |
| B18G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA I | 197 | 231 | 288 | 323 |
| B63 ZABIEGI W ZAKRESIE MIĘŚNI OKORUCHOWYCH | 158 | 173 | 189 | 191 |
| B33 ŚREDNIE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 2–8 | 8–11 | 7–10 | 7–10 |
| B32 DUŻE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 16–19 | 16–19 | 8–11 | 5 |
| B31 DUŻE REKONSTRUKCJE NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 7–10 | poniżej 5 | poniżej 5 | poniżej 5 |
| B94 INNE PROCEDURY W ZAKRESIE OKA | poniżej 5 | 2–8 | poniżej 5 | poniżej 5 |
| B25 WSZCZEPIENIE WTÓRNE SOCZEWKI | — | poniżej 5 | poniżej 5 | poniżej 5 |
| B11 KOMPLEKSOWE ZABIEGI W ZAĆMIE I JASKRZE | — | — | poniżej 5 | poniżej 5 |
| B43 ŚREDNIE ZABIEGI NA OCZODOLE I APARACIE ŁZOWYM | poniżej 5 | — | — | — |
| B23 ŚREDNIE ZABIEGI NA SOCZEWCE | — | poniżej 5 | poniżej 5 | — |
| B73 ŚREDNIE ZABIEGI W JASKRZE I NA NACZYNIÓWCE | — | — | poniżej 5 | — |
NFZ nie podaje liczb mniejszych niż pięć, dlatego część pozycji ma postać przedziału: dolna granica zakłada po jednej hospitalizacji w każdej ukrytej pozycji, górna po cztery. Zapis „poniżej 5” oznacza pojedynczą ukrytą pozycję.
Źródło: NFZ, zbiór „Zabiegi rozliczone w ramach JGP”, dane.gov.pl. Dane opisują działalność rozliczoną z NFZ, a nie jakość ani skuteczność leczenia.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie pokazuje, ile hospitalizacji zabiegowych placówka rozliczyła z NFZ w kolejnych latach, w podziale na grupy JGP. To informacja o skali rozliczonej działalności, nie o jakości ani skuteczności leczenia.
W 2025 roku placówka rozliczyła co najmniej 2 104 hospitalizacji w 9 grupach JGP, wobec co najmniej 1 668 w 2022 roku. Porównanie dotyczy pełnych lat i obejmuje wyłącznie świadczenia rozliczone przez NFZ.
Wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ6 rodzajów świadczeń · 2024–2025rozwińzwiń
| Okres | Wartość rozliczona | Grup JGP | Hospitalizacje |
|---|---|---|---|
| 2020 | 1,6 mln zł | 8 | 882–891 |
| 2021 | 2,4 mln zł | 8 | 1 329–1 335 |
| 2022 | 3,9 mln zł | 8 | 1 677–1 683 |
| 2023 | 5,3 mln zł | 9 | 1 864–1 873 |
| 2024 | 6,4 mln zł | 11 | 2 153–2 171 |
| 2025 (dane niepełne) | 920 tys. zł | 7 | 513–525 |
| Grupa JGP (2024) | Wartość rozliczona | Hospitalizacje |
|---|---|---|
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 4,6 mln zł | 1 651 |
| B18G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA I | 1,2 mln zł | 288 |
| B63 ZABIEGI W ZAKRESIE MIĘŚNI OKORUCHOWYCH | 589 tys. zł | 189 |
| B32 DUŻE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 29 tys. zł | 11 |
| B31 DUŻE REKONSTRUKCJE NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 13 tys. zł | poniżej 5 |
| B33 ŚREDNIE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 8 tys. zł | 8 |
| B11 KOMPLEKSOWE ZABIEGI W ZAĆMIE I JASKRZE | 8 tys. zł | poniżej 5 |
| B73 ŚREDNIE ZABIEGI W JASKRZE I NA NACZYNIÓWCE | 7 tys. zł | poniżej 5 |
| B25 WSZCZEPIENIE WTÓRNE SOCZEWKI | 5 tys. zł | poniżej 5 |
| B23 ŚREDNIE ZABIEGI NA SOCZEWCE | 2 tys. zł | poniżej 5 |
| B94 INNE PROCEDURY W ZAKRESIE OKA | 1 tys. zł | poniżej 5 |
Maskowanie w tym zbiorze dotyczy wyłącznie liczby hospitalizacji: kwoty są podane dokładnie, a liczby mniejsze niż pięć zastąpiono przedziałem. Najnowszy okres (2025) obejmuje w tym zbiorze tylko początek roku, dlatego nie porównujemy go z latami pełnymi.
Źródło: NFZ, zbiór „Refundacja świadczeń rozliczonych w ramach JGP”, dane.gov.pl. Kwoty to wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ, a nie przychód placówki.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Kwoty poniżej to wartość świadczeń szpitalnych rozliczonych przez NFZ z tą placówką. Nie jest to przychód placówki ani jej wynik finansowy, tylko to, co płatnik publiczny rozliczył w ramach jednorodnych grup pacjentów.
W 2024 roku NFZ rozliczył z tą placówką świadczenia o wartości 6,4 mln zł, rok wcześniej 5,3 mln zł.
Hospitalizacje rozliczone przez podmiot2 grupy · 2025rozwińzwiń
| Rok | Hospitalizacje razem | Przyjęcia nagłe | Przyjęcia planowe | Noworodki | Pozostałe tryby | Grup JGP |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 971–2 415 | poniżej 5 | 1 970–2 411 | — | — | 9 |
| 2024 | 2 028–2 475 | — | 2 028–2 475 | — | — | 11 |
| Grupa JGP (2025) | Hospitalizacje |
|---|---|
| B19G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA II | 1 519–1 624 |
| B18G USUNIĘCIE ZAĆMY - KATEGORIA I | 276–468 |
| B63 ZABIEGI W ZAKRESIE MIĘŚNI OKORUCHOWYCH | 156–243 |
| B33 ŚREDNIE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 10–40 |
| B32 DUŻE ZABIEGI NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 3–12 |
| B25 WSZCZEPIENIE WTÓRNE SOCZEWKI | 3–12 |
| B11 KOMPLEKSOWE ZABIEGI W ZAĆMIE I JASKRZE | 2–8 |
| B94 INNE PROCEDURY W ZAKRESIE OKA | 1–4 |
| B31 DUŻE REKONSTRUKCJE NA APARACIE OCHRONNYM OKA | 1–4 |
Podajemy przedział, a nie jedną liczbę, ponieważ NFZ ukrywa każdą wartość mniejszą niż pięć, a w tym zbiorze ukryta jest zdecydowana większość pozycji źródłowych — w 2025 roku dotyczyło to 148 pozycji tego podmiotu. Dolna granica przedziału zakłada jedną hospitalizację w każdej ukrytej pozycji, górna cztery, czyli maksimum możliwe przy tym progu. Prawdziwa liczba mieści się w tym przedziale, ale nie da się jej wskazać dokładniej.
Przedział 1 971–2 415 jest szeroki właśnie z powodu maskowania, a nie z powodu niepewności co do działalności podmiotu. Liczby te opisują rozliczenia z NFZ i nie mówią nic o wynikach leczenia.
Źródło: NFZ, zbiór hospitalizacji rozliczonych w ramach JGP, dane.gov.pl. Dane dotyczą podmiotu leczniczego (NIP), nie pojedynczej komórki organizacyjnej.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniższe liczby dotyczą całego podmiotu leczniczego, czyli wszystkich jego oddziałów i komórek razem, a nie tej jednej poradni czy tego jednego oddziału. W dużym szpitalu jedna liczba obejmuje kilkadziesiąt oddziałów.
W 2025 roku podmiot rozliczył z NFZ od 1 971 do 2 415 hospitalizacji w 9 grupach JGP.
Umowy z NFZ na 2026 rok6,2 mln zł · 2026rozwińzwiń
Podmiot prowadzący tę placówkę ma na 2026 rok umowy z NFZ o łącznej wartości 6,2 mln zł. Kwoty dotyczą całego podmiotu, nie pojedynczej komórki.
| Rodzaj świadczeń | Wartość umów | Umów |
|---|---|---|
| Leczenie szpitalne | 6,2 mln zł | 1 |
Źródło: NFZ, Informator o umowach (api.nfz.gov.pl). Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartość umowy nie jest tym samym co wykonanie ani co dostępność terminów.
Certyfikaty i akredytacjerozwińzwiń
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarządzania jakością - Wymagania, dotyczące całego podmiotu leczniczego albo jego zakładu leczniczego wydano 2018-08-20
Wpisy z rejestru RPWDL, licencja CC BY 4.0. Dotyczą podmiotu leczniczego, nie zawsze pojedynczej komórki.
Dane rejestroweNumer REGON: 273880280 · Numer NIP: 6342265354rozwińzwiń
Dane rejestrowe: NFZ oraz RPWDL, licencja CC BY 4.0, stan na 2026-08-22.
Zgłoś problem z danymi placówkirozwińzwiń
Nie potrzebujesz konta. Nie wpisuj danych medycznych ani danych osób trzecich.