SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL SPECJALISTYCZNY MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W GŁUCHOŁAZACH IM. ŚW. JANA PAWŁA II
PRACOWNIA ENDOSKOPOWAGłuchołazy
Świadczenia i kolejki
Liczby pochodzą wprost z NFZ. Co dokładnie oznaczają?
- 28 dni (27)GastroskopiaW kolejce: 122 (pilny 46)Średni czas oczekiwania: 35 dniSkreślenia: 69Dane NFZ z dnia: 01.09.2026Inne placówki z tym świadczeniem →Wyszukaj w swoim obszarze →
- 60 dni (51)KolonoskopiaW kolejce: 329 (pilny 87)Średni czas oczekiwania: 59 dniSkreślenia: 89Dane NFZ z dnia: 01.09.2026Inne placówki z tym świadczeniem →Wyszukaj w swoim obszarze →
Zadzwoń i potwierdź termin przed wizytą. Pokazujemy prognozy, które placówki raportują do NFZ. To nie jest rezerwacja: termin może się zmienić, a w rejestracji dowiesz się, czy placówka przyjmie Cię z Twoim skierowaniem.
Stan kolejek podany przez NFZ na dzień 01.09.2026 · pobraliśmy je dzisiaj · prognozę ma każde świadczenie.Jak zmieniły się terminy
Porównujemy najstarszy i najnowszy odczyt NFZ dla tej placówki, licząc od 23.08.2026. Zmiana prognozy nie oznacza, że placówka pracuje gorzej albo lepiej — NFZ przelicza ją na podstawie liczby oczekujących i tempa przyjęć.
- Gastroskopia27 dni → 28 dnidłużej o 1 dzień
- Gastroskopia26 dni → 27 dnidłużej o 1 dzień
Dojazd
GŁUCHOŁAZY, M.KARŁ0WICZA 40
Punkt jest przybliżony do miejscowości, nie do dokładnego wejścia placówki.
Dojazd komunikacją miejską: PKS
Czym zajmuje się placówkarozwińzwiń
Badania i diagnostyka
Najkrócej: 27 dni · Gastroskopia
4 świadczeń w tej grupie
Inne miejsca tego samego podmiotu
Ten sam podmiot prowadzi także poniższe komórki. Każda ma własne kolejki i własne terminy.
| Miejsce | Najkrótszy termin | Kolejek |
|---|---|---|
| ODDZIAŁ CHORÓB PŁUC I GRUŹLICYGłuchołazy | od ręki | 4 |
| ODDZIAŁ REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ Głuchołazy | brak prognozy | 2 |
| ODDZIAŁ REHABILITACJI PULMONOLOGICZNEJGłuchołazy | 127 dni | 2 |
| DZIAŁ (PRACOWNIA) FIZJOTERAPIIGłuchołazy | 171 dni | 2 |
| PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ (TK)Głuchołazy | 44 dni | 2 |
| PORADNIA CHORÓB PŁUC I GRUŻLICYGłuchołazy | 111 dni | 2 |
Ostry dyżur i oddziały w rejestrze ratownictwa
Podmiot figuruje w wojewódzkim planie działania systemu ratownictwa medycznego.
Ten sam podmiot ma w rejestrze także oddziały:
Źródło: wojewódzkie plany działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, dane.gov.pl, stan rejestru na 17.05.2021. Rejestr bywa nieaktualizowany, dlatego przed wyjazdem potwierdź telefonicznie, czy oddział działa.
O placówce w liczbach
Dane sprawozdawcze NFZ i rejestrowe. Każda sekcja rozwija się po kliknięciu — treść jest na stronie, tylko nie zasłania terminów.
Ustawowe wskaźniki jakości NFZ12 wskaźników · 2025rozwińzwiń
| Wskaźnik | Typ świadczeń | Licznik | Mianownik | Wartość dla placówki | Wartość odniesienia |
|---|---|---|---|---|---|
| Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu zapalenia płucSymbol wskaźnika: K.I.14 | Łącznie | 4 | 65 | 0,062 | 0,032różnica wobec wartości odniesienia: +0,030 |
| Częstość rehospitalizacji z tej samej przyczynySymbol wskaźnika: K.II.1 | Łącznie | 18 | 1 743 | 0,010 | 0,012różnica wobec wartości odniesienia: −0,001 |
| Śmiertelność w trakcie hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2A | Łącznie | 1 | 100 | 0,010 | 0,014różnica wobec wartości odniesienia: −0,004 |
| Śmiertelność w okresie 30 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2B | Łącznie | 1 | 100 | 0,010 | 0,014różnica wobec wartości odniesienia: −0,004 |
| Śmiertelność w okresie 90 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2C | Łącznie | 4 | 100 | 0,040 | 0,061różnica wobec wartości odniesienia: −0,021 |
| Śmiertelność w okresie 365 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2D | Łącznie | 9 | 100 | 0,090 | 0,109różnica wobec wartości odniesienia: −0,019 |
| Odsetek teleporad w ogólnej liczbie porad w ambulatoryjnej opiece specjalistycznejSymbol wskaźnika: Z.IV.14 | Łącznie | 0 | 1 398 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Odsetek podania chemioterapii udzielanej w trybie ambulatoryjnymSymbol wskaźnika: Z.IV.5 | Łącznie | 0 | 43 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Liczba pacjentów, u których wystąpił zator płucny, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.1 | Łącznie | 0 | 1 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płucSymbol wskaźnika: K.I.15 | Łącznie | 0 | 29 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Liczba pacjentów, u których wystąpiła sepsa, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.2 | Łącznie | 0 | 1 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Średnia liczba świadczeń opieki zdrowotnej w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej przypadająca na pacjentaSymbol wskaźnika: Z.II.3 | Łącznie | 1 396 | 999 | 1,40 | brak w danych NFZNFZ nie podał wartości odniesienia dla tego wskaźnika |
Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia, wskaźniki jakości opieki zdrowotnej, okres sprawozdawczy: IV kwartał 2025. Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartości dotyczą całego świadczeniodawcy, a nie pojedynczej komórki organizacyjnej, i nie mówią o dostępności terminów.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniżej wskaźniki jakości, które ta placówka sprawozdaje do Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. To dane sprawozdawcze: liczby, które placówka przekazała NFZ, a nie opinia o poziomie leczenia ani zestawienie placówek między sobą. Każdy wiersz pokazuje licznik i mianownik, z których wyliczono wartość, żeby było widać, na jak dużej liczbie przypadków wskaźnik się opiera.
Przy części wskaźników NFZ podaje wartość odniesienia dla całego kraju. Podajemy ją obok wyniku placówki razem z różnicą liczbową. Nie oznacza to, że wynik wyższy albo niższy jest korzystniejszy: dla różnych wskaźników pożądany kierunek jest inny i nie wynika on z tych danych.
Wskaźników jest u jednego świadczeniodawcy nawet kilkadziesiąt, w rozbiciu na typy świadczeń. Pokazujemy wybrane, zaczynając od tych liczonych łącznie dla całej placówki i tych, dla których NFZ podał wartość odniesienia. Nie sumujemy wskaźników i nie wyliczamy z nich żadnej wartości zbiorczej.
Zabiegi rozliczone z NFZ1 grupa zabiegów · 2022–2025rozwińzwiń
| Grupa JGP | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| D05 BRONCHOSKOPIA | 2–8 | 2–8 | poniżej 5 | poniżej 5 |
NFZ nie podaje liczb mniejszych niż pięć, dlatego część pozycji ma postać przedziału: dolna granica zakłada po jednej hospitalizacji w każdej ukrytej pozycji, górna po cztery. Zapis „poniżej 5” oznacza pojedynczą ukrytą pozycję.
Źródło: NFZ, zbiór „Zabiegi rozliczone w ramach JGP”, dane.gov.pl. Dane opisują działalność rozliczoną z NFZ, a nie jakość ani skuteczność leczenia.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie pokazuje, ile hospitalizacji zabiegowych placówka rozliczyła z NFZ w kolejnych latach, w podziale na grupy JGP. To informacja o skali rozliczonej działalności, nie o jakości ani skuteczności leczenia.
W 2025 roku placówka rozliczyła co najmniej 1 hospitalizacji w 1 grupach JGP, wobec co najmniej 2 w 2022 roku. Porównanie dotyczy pełnych lat i obejmuje wyłącznie świadczenia rozliczone przez NFZ.
Wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ6 rodzajów świadczeń · 2024–2025rozwińzwiń
| Okres | Wartość rozliczona | Grup JGP | Hospitalizacje |
|---|---|---|---|
| 2020 | 4,0 mln zł | 22 | 1 079–1 094 |
| 2021 | 6,6 mln zł | 20 | 1 620–1 629 |
| 2022 | 8,1 mln zł | 22 | 1 554–1 566 |
| 2023 | 9,6 mln zł | 20 | 1 525–1 534 |
| 2024 | 11,4 mln zł | 22 | 1 680–1 698 |
| 2025 (dane niepełne) | 3,3 mln zł | 18 | 455–467 |
| Grupa JGP (2024) | Wartość rozliczona | Hospitalizacje |
|---|---|---|
| D28 CHOROBY NOWOTWOROWE UKŁADU ODDECHOWEGO I KLATKI PIERSIOWEJ | 2,5 mln zł | 309 |
| D50 ZWŁÓKNIENIE I PYLICA PŁUC | 2,2 mln zł | 243 |
| D55 ZIARNINIAKI, CHOROBY PŁUC ALERGICZNE I Z AUTOIMMUNIZACJI | 1,9 mln zł | 187 |
| D36 ZABURZENIA ODDYCHANIA W CZASIE SNU | 864 tys. zł | 359 |
| D18 ZAPALENIE PŁUC NIETYPOWE | 832 tys. zł | 92 |
| D10E DYCHAWICA OSKRZELOWA > 65 R.Ż. | 738 tys. zł | 105 |
| D10F DYCHAWICA OSKRZELOWA < 66 R.Ż. | 654 tys. zł | 127 |
| D52 NIEWYDOLNOŚĆ ODDECHOWA | 360 tys. zł | 60 |
| E53G NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA | 312 tys. zł | 42 |
| D19 ROZSTRZENIE OSKRZELI | 306 tys. zł | 41 |
| D46 POCHP I INNE OBTURACYJNE CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO | 233 tys. zł | 47 |
| D16 ZATOR PŁUCNY | 186 tys. zł | 22 |
Maskowanie w tym zbiorze dotyczy wyłącznie liczby hospitalizacji: kwoty są podane dokładnie, a liczby mniejsze niż pięć zastąpiono przedziałem. Najnowszy okres (2025) obejmuje w tym zbiorze tylko początek roku, dlatego nie porównujemy go z latami pełnymi.
Źródło: NFZ, zbiór „Refundacja świadczeń rozliczonych w ramach JGP”, dane.gov.pl. Kwoty to wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ, a nie przychód placówki.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Kwoty poniżej to wartość świadczeń szpitalnych rozliczonych przez NFZ z tą placówką. Nie jest to przychód placówki ani jej wynik finansowy, tylko to, co płatnik publiczny rozliczył w ramach jednorodnych grup pacjentów.
W 2024 roku NFZ rozliczył z tą placówką świadczenia o wartości 11,4 mln zł, rok wcześniej 9,6 mln zł.
Hospitalizacje rozliczone przez podmiot2 grupy · 2025rozwińzwiń
| Rok | Hospitalizacje razem | Przyjęcia nagłe | Przyjęcia planowe | Noworodki | Pozostałe tryby | Grup JGP |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 510–3 700 | 295–1 165 | 1 214–2 531 | — | poniżej 5 | 21 |
| 2024 | 1 266–3 435 | 314–1 211 | 952–2 224 | — | — | 22 |
| Grupa JGP (2025) | Hospitalizacje |
|---|---|
| D36 ZABURZENIA ODDYCHANIA W CZASIE SNU | 437–515 |
| D50 ZWŁÓKNIENIE I PYLICA PŁUC | 246–516 |
| D28 CHOROBY NOWOTWOROWE UKŁADU ODDECHOWEGO I KLATKI PIERSIOWEJ | 211–583 |
| D55 ZIARNINIAKI, CHOROBY PŁUC ALERGICZNE I Z AUTOIMMUNIZACJI | 160–463 |
| D10F DYCHAWICA OSKRZELOWA < 66 R.Ż. | 116–350 |
| D10E DYCHAWICA OSKRZELOWA > 65 R.Ż. | 69–189 |
| D18 ZAPALENIE PŁUC NIETYPOWE, WIRUSOWE | 45–180 |
| D52 NIEWYDOLNOŚĆ ODDECHOWA | 40–160 |
| D46 POCHP I INNE OBTURACYJNE CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO | 38–152 |
| D19 ROZSTRZENIE OSKRZELI | 36–144 |
| E53G NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA | 27–108 |
| D16 ZATOR PŁUCNY | 25–100 |
Podajemy przedział, a nie jedną liczbę, ponieważ NFZ ukrywa każdą wartość mniejszą niż pięć, a w tym zbiorze ukryta jest zdecydowana większość pozycji źródłowych — w 2025 roku dotyczyło to 730 pozycji tego podmiotu. Dolna granica przedziału zakłada jedną hospitalizację w każdej ukrytej pozycji, górna cztery, czyli maksimum możliwe przy tym progu. Prawdziwa liczba mieści się w tym przedziale, ale nie da się jej wskazać dokładniej.
Przedział 1 510–3 700 jest szeroki właśnie z powodu maskowania, a nie z powodu niepewności co do działalności podmiotu. Liczby te opisują rozliczenia z NFZ i nie mówią nic o wynikach leczenia.
Źródło: NFZ, zbiór hospitalizacji rozliczonych w ramach JGP, dane.gov.pl. Dane dotyczą podmiotu leczniczego (NIP), nie pojedynczej komórki organizacyjnej.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniższe liczby dotyczą całego podmiotu leczniczego, czyli wszystkich jego oddziałów i komórek razem, a nie tej jednej poradni czy tego jednego oddziału. W dużym szpitalu jedna liczba obejmuje kilkadziesiąt oddziałów.
W 2025 roku podmiot rozliczył z NFZ od 1 510 do 3 700 hospitalizacji w 21 grupach JGP.
Umowy z NFZ na 2026 rok45 mln zł · 2026rozwińzwiń
Podmiot prowadzący tę placówkę ma na 2026 rok umowy z NFZ o łącznej wartości 45 mln zł. Kwoty dotyczą całego podmiotu, nie pojedynczej komórki.
| Rodzaj świadczeń | Wartość umów | Umów |
|---|---|---|
| Leczenie szpitalne | 43 mln zł | 1 |
| Ambulatoryjna opieka specjalistyczna | 1,3 mln zł | 2 |
| Rehabilitacja lecznicza | 742 tys. zł | 1 |
Źródło: NFZ, Informator o umowach (api.nfz.gov.pl). Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartość umowy nie jest tym samym co wykonanie ani co dostępność terminów.
Certyfikaty i akredytacjerozwińzwiń
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarządzania jakością - Wymagania, dotyczące całego podmiotu leczniczego albo jego zakładu leczniczego wydano 2025-01-14
- Akredytacja Ministra Zdrowia w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych wydano 2024-06-28
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarządzania jakością - Wymagania, dotyczące całego podmiotu leczniczego albo jego zakładu leczniczego wydano 2021-08-02
- Akredytacja Ministra Zdrowia w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych wydano 2019-05-16
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarządzania jakością - Wymagania, dotyczące całego podmiotu leczniczego albo jego zakładu leczniczego wydano 2018-08-24
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarzadzania jakoscia – wymagania, dotycza calego podmiotu leczniczego albo jego przedsiebiorstwa wydano 2015-11-03
Wpisy z rejestru RPWDL, licencja CC BY 4.0. Dotyczą podmiotu leczniczego, nie zawsze pojedynczej komórki.
Dane rejestroweNumer REGON: 531172135 · Numer NIP: 7551633549rozwińzwiń
Dane rejestrowe: NFZ oraz RPWDL, licencja CC BY 4.0, stan na 2026-08-22.
Zgłoś problem z danymi placówkirozwińzwiń
Nie potrzebujesz konta. Nie wpisuj danych medycznych ani danych osób trzecich.