SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W OPOLU
ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNYOpole
Świadczenia i kolejki
Liczby pochodzą wprost z NFZ. Co dokładnie oznaczają?
- 37 dni (2)Oddział ginekologicznyDane NFZ z dnia: 06.07.2026
- 51 dni (0)Wycięcie macicy (histerektomia)Dane NFZ z dnia: 02.08.2026
Zadzwoń i potwierdź termin przed wizytą. Pokazujemy prognozy, które placówki raportują do NFZ. To nie jest rezerwacja: termin może się zmienić, a w rejestracji dowiesz się, czy placówka przyjmie Cię z Twoim skierowaniem.
Stan kolejek podany przez NFZ na dzień 02.08.2026 · pobraliśmy je dzisiaj · prognozę ma każde świadczenie.Dojazd
45-075 OPOLE, KRAKOWSKA 44
Dojazd komunikacją miejską: 3,9,10,12,14,15
Czym zajmuje się placówkarozwińzwiń
Zabiegi i operacje
Najkrócej: 0 dni · Wycięcie macicy (histerektomia)
4 świadczeń w tej grupie
Inne miejsca tego samego podmiotu
Ten sam podmiot prowadzi także poniższe komórki. Każda ma własne kolejki i własne terminy.
| Miejsce | Najkrótszy termin | Kolejek |
|---|---|---|
| ODDZIAŁ CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJOpole | od ręki | 20 |
| ODDZIAŁ CHIRURGICZNY OGÓLNYOpole | od ręki | 6 |
| PRACOWNIA ENDOSKOPIIOpole | od ręki | 4 |
| PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃOpole | od ręki | 2 |
| PORADNIA GASTROENTEROLOGICZNAOpole | 111 dni | 2 |
| PORADNIA NEUROLOGICZNAOpole | 74 dni | 2 |
| PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJOpole | 14 dni | 2 |
| PORADNIA DERMATOLOGICZNAOpole | 26 dni | 2 |
Ostry dyżur i oddziały w rejestrze ratownictwa
Podmiot figuruje w wojewódzkim planie działania systemu ratownictwa medycznego.
Ten sam podmiot ma w rejestrze także oddziały:
Źródło: wojewódzkie plany działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, dane.gov.pl, stan rejestru na 17.05.2021. Rejestr bywa nieaktualizowany, dlatego przed wyjazdem potwierdź telefonicznie, czy oddział działa.
O placówce w liczbach
Dane sprawozdawcze NFZ i rejestrowe. Każda sekcja rozwija się po kliknięciu — treść jest na stronie, tylko nie zasłania terminów.
Wielkość oddziałuŁóżka ogółem: 10rozwińzwiń
Dane z rejestru RPWDL dla komórki „Oddział Ginekologiczny”, licencja CC BY 4.0, stan na 2025-11-06. Liczba łóżek nie oznacza wolnych miejsc.
Ustawowe wskaźniki jakości NFZ12 wskaźników · 2000–2025rozwińzwiń
| Wskaźnik | Typ świadczeń | Licznik | Mianownik | Wartość dla placówki | Wartość odniesienia |
|---|---|---|---|---|---|
| Liczba pacjentów, u których wystąpił zator płucny, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.1 | Łącznie | 0 | 2 432 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Częstość powtórnych hospitalizacji (rehospitalizacji) po zabiegu cholecystektomiiSymbol wskaźnika: K.I.12 | Łącznie | 5 | 138 | 0,036 | 0,047różnica wobec wartości odniesienia: −0,011 |
| Liczba pacjentów, u których wystąpiła sepsa, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguSymbol wskaźnika: K.I.2 | Łącznie | 2 | 2 432 | 0,82 | 1,10różnica wobec wartości odniesienia: −0,28 |
| Częstość rehabilitacji po zabiegach endoprotezoplastyki stawu biodrowegoSymbol wskaźnika: K.I.6 | Łącznie | 19 | 212 | 0,090 | 0,090różnica wobec wartości odniesienia: −0,001 |
| Częstość rehospitalizacji z tej samej przyczynySymbol wskaźnika: K.II.1 | Łącznie | 37 | 4 102 | 0,009 | 0,009różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Śmiertelność w trakcie hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2A | Łącznie | 21 | 55 | 0,382 | 0,381różnica wobec wartości odniesienia: +0,001 |
| Śmiertelność w okresie 30 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2B | Łącznie | 0 | 55 | 0 | 0różnica wobec wartości odniesienia: brak różnicy |
| Śmiertelność w okresie 90 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2C | Łącznie | 5 | 55 | 0,091 | 0,101różnica wobec wartości odniesienia: −0,010 |
| Śmiertelność w okresie 365 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Symbol wskaźnika: K.III.2D | Łącznie | 11 | 55 | 0,200 | 0,217różnica wobec wartości odniesienia: −0,017 |
| Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia pęcherzyka żółciowegoSymbol wskaźnika: K.V.3 | Łącznie | 136 | 138 | 0,986 | 0,983różnica wobec wartości odniesienia: +0,002 |
| Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia macicySymbol wskaźnika: K.V.5 | Łącznie | 14 | 52 | 0,269 | 0,231różnica wobec wartości odniesienia: +0,039 |
| Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia jajnikówSymbol wskaźnika: K.V.6 | Łącznie | 21 | 39 | 0,538 | 0,562różnica wobec wartości odniesienia: −0,024 |
Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia, wskaźniki jakości opieki zdrowotnej, okres sprawozdawczy: IV kwartał 2025. Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartości dotyczą całego świadczeniodawcy, a nie pojedynczej komórki organizacyjnej, i nie mówią o dostępności terminów.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniżej wskaźniki jakości, które ta placówka sprawozdaje do Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. To dane sprawozdawcze: liczby, które placówka przekazała NFZ, a nie opinia o poziomie leczenia ani zestawienie placówek między sobą. Każdy wiersz pokazuje licznik i mianownik, z których wyliczono wartość, żeby było widać, na jak dużej liczbie przypadków wskaźnik się opiera.
Przy części wskaźników NFZ podaje wartość odniesienia dla całego kraju. Podajemy ją obok wyniku placówki razem z różnicą liczbową. Nie oznacza to, że wynik wyższy albo niższy jest korzystniejszy: dla różnych wskaźników pożądany kierunek jest inny i nie wynika on z tych danych.
Wskaźników jest u jednego świadczeniodawcy nawet kilkadziesiąt, w rozbiciu na typy świadczeń. Pokazujemy wybrane, zaczynając od tych liczonych łącznie dla całej placówki i tych, dla których NFZ podał wartość odniesienia. Nie sumujemy wskaźników i nie wyliczamy z nich żadnej wartości zbiorczej.
Ile zabiegów wykonuje ta placówka na tle kraju6 grup zabiegów · 2025rozwińzwiń
| Grupa zabiegów | Zabiegów, rok 2025 | Miejsce w Polsce |
|---|---|---|
| Średnie zabiegi górnej części układu rozrodczego | 478 | 88 z 429w górnej połowie |
| Operacje przepuklin jamy brzusznej z wszczepem | 190 | 182 z 516w górnej połowie |
| Duże zabiegi dolnej części układu rozrodczego | 151 | 42 z 384w górnej połowie |
| Operacje żylaków z safenektomią | 146 | 38 z 438w pierwszej dziesiątce procent |
| Endoprotezoplastyka pierwotna całkowita kolana | 137 | 91 z 263w górnej połowie |
| Endoprotezoplastyka pierwotna całkowita biodra z rekonstrukcją kostną, endoprotezoplastyka stawu biodrowego z zastosowaniem trzpienia przynasadowego, kapoplastyka stawu biodrowego | 117 | 165 z 277w dolnej połowie |
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie dotyczy całego podmiotu leczniczego i obejmuje 2025 rok. Miejsce w zestawieniu mówi wyłącznie o liczbie zabiegów rozliczonych przez NFZ — nie o jakości leczenia, powikłaniach ani o tym, gdzie warto się leczyć. Duża liczba zabiegów oznacza doświadczenie zespołu w danej procedurze, ale nie jest gwarancją niczego.
Zabiegi rozliczone z NFZ12 grup zabiegów · 2022–2025rozwińzwiń
| Grupa JGP | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| M14 ŚREDNIE ZABIEGI GÓRNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 408 | 488 | 562 | 478 |
| F72 OPERACJE PRZEPUKLIN JAMY BRZUSZNEJ Z WSZCZEPEM | 145 | 128 | 166 | 190 |
| M02 DUŻE ZABIEGI DOLNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 122 | 123 | 136–139 | 152–155 |
| Q23 OPERACJE ŻYLAKÓW Z SAFENEKTOMIĄ | 167 | 210 | 182 | 146 |
| H15 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA KOLANA | 113 | 128 | 94 | 137 |
| H14 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA Z REKONSTRUKCJĄ KOSTNĄ, ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO Z ZASTOSOWANIEM TRZPIENIA PRZYNASADOWEGO, KAPOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO | 78 | 132 | 99 | 117 |
| F93 ŚREDNIE ZABIEGI ODBYTU | 47 | 83–86 | 86 | 109–112 |
| G25F WYCIĘCIE PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO < 66 R.Ż | 84 | 87 | 97 | 109 |
| F06 ŚREDNIE I ENDOSKOPOWE ZABIEGI GÓRNEGO ODCINKA PRZEWODU POKARMOWEGO | — | — | 58 | 98–101 |
| H13 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA | 34 | 44 | 50 | 85 |
| H33 ŚREDNIE ZABIEGI NA KOŃCZYNIE DOLNEJ | 37 | 79 | 55 | 80 |
| K03 ZABIEGI DOTYCZĄCE TARCZYCY I PRZYTARCZYC | — | poniżej 5 | 44 | 80–83 |
NFZ nie podaje liczb mniejszych niż pięć, dlatego część pozycji ma postać przedziału: dolna granica zakłada po jednej hospitalizacji w każdej ukrytej pozycji, górna po cztery. Zapis „poniżej 5” oznacza pojedynczą ukrytą pozycję.
Źródło: NFZ, zbiór „Zabiegi rozliczone w ramach JGP”, dane.gov.pl. Dane opisują działalność rozliczoną z NFZ, a nie jakość ani skuteczność leczenia.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Zestawienie pokazuje, ile hospitalizacji zabiegowych placówka rozliczyła z NFZ w kolejnych latach, w podziale na grupy JGP. To informacja o skali rozliczonej działalności, nie o jakości ani skuteczności leczenia.
W 2025 roku placówka rozliczyła co najmniej 2 521 hospitalizacji w 60 grupach JGP, wobec co najmniej 1 954 w 2022 roku. Porównanie dotyczy pełnych lat i obejmuje wyłącznie świadczenia rozliczone przez NFZ.
Wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ6 rodzajów świadczeń · 2024–2025rozwińzwiń
| Okres | Wartość rozliczona | Grup JGP | Hospitalizacje |
|---|---|---|---|
| 2020 | 10,1 mln zł | 143 | 2 719–2 929 |
| 2021 | 6,4 mln zł | 114 | 1 462–1 645 |
| 2022 | 18,2 mln zł | 137 | 3 209–3 395 |
| 2023 | 27,8 mln zł | 145 | 4 043–4 241 |
| 2024 | 30,3 mln zł | 155 | 4 286–4 499 |
| 2025 (dane niepełne) | 9,1 mln zł | 106 | 1 190–1 340 |
| Grupa JGP (2024) | Wartość rozliczona | Hospitalizacje |
|---|---|---|
| M14 ŚREDNIE ZABIEGI GÓRNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 2,7 mln zł | 562 |
| K40 CUKRZYCA Z POWIKŁANIAMI I INNE STANY ZABURZEŃ GLIKEMII | 2,6 mln zł | 429 |
| H14 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA Z REKONSTRUKCJĄ KOSTNĄ, ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO Z ZASTOSOWANIEM TRZPIENIA PRZYNASADOWEGO, KAPOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO | 2,3 mln zł | 99 |
| H15 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA KOLANA | 2,0 mln zł | 94 |
| S05 ZABURZENIA KRZEPLIWOŚCI, INNE CHOROBY KRWI I ŚLEDZIONY > 10 DNI | 1,3 mln zł | 75 |
| F72 OPERACJE PRZEPUKLIN JAMY BRZUSZNEJ Z WSZCZEPEM | 1,1 mln zł | 166 |
| M02 DUŻE ZABIEGI DOLNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 1,1 mln zł | 136 |
| H13 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA | 915 tys. zł | 50 |
| F12 DUŻE ZABIEGI ŻOŁĄDKA I DWUNASTNICY | 852 tys. zł | 71 |
| Q66 CHOROBY NACZYŃ | 783 tys. zł | 141 |
| L84E INNE CHOROBY NEREK > 65 R.Ż. | 780 tys. zł | 96 |
| Q23 OPERACJE ŻYLAKÓW Z SAFENEKTOMIĄ | 661 tys. zł | 182 |
Maskowanie w tym zbiorze dotyczy wyłącznie liczby hospitalizacji: kwoty są podane dokładnie, a liczby mniejsze niż pięć zastąpiono przedziałem. Najnowszy okres (2025) obejmuje w tym zbiorze tylko początek roku, dlatego nie porównujemy go z latami pełnymi.
Źródło: NFZ, zbiór „Refundacja świadczeń rozliczonych w ramach JGP”, dane.gov.pl. Kwoty to wartość świadczeń rozliczonych przez NFZ, a nie przychód placówki.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Kwoty poniżej to wartość świadczeń szpitalnych rozliczonych przez NFZ z tą placówką. Nie jest to przychód placówki ani jej wynik finansowy, tylko to, co płatnik publiczny rozliczył w ramach jednorodnych grup pacjentów.
W 2024 roku NFZ rozliczył z tą placówką świadczenia o wartości 30,3 mln zł, rok wcześniej 27,8 mln zł.
Hospitalizacje rozliczone przez podmiot2 grupy · 2025rozwińzwiń
| Rok | Hospitalizacje razem | Przyjęcia nagłe | Przyjęcia planowe | Noworodki | Pozostałe tryby | Grup JGP |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 363–10 470 | 413–1 652 | 2 879–8 534 | — | 71–284 | 143 |
| 2024 | 3 498–10 365 | 411–1 644 | 3 009–8 409 | — | 78–312 | 155 |
| Grupa JGP (2025) | Hospitalizacje |
|---|---|
| M14 ŚREDNIE ZABIEGI GÓRNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 454–607 |
| K40 CUKRZYCA Z POWIKŁANIAMI I INNE STANY ZABURZEŃ GLIKEMII | 315–825 |
| F72 OPERACJE PRZEPUKLIN JAMY BRZUSZNEJ Z WSZCZEPEM | 134–359 |
| H15 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA KOLANA | 120–228 |
| M02 DUŻE ZABIEGI DOLNEJ CZĘŚCI UKŁADU ROZRODCZEGO | 112–232 |
| K25 ZABURZENIA WODNO-ELEKTROLITOWE I ZABURZENIA ODŻYWIANIA | 103–397 |
| L84E INNE CHOROBY NEREK > 65 R.Ż. | 90–222 |
| Q23 OPERACJE ŻYLAKÓW Z SAFENEKTOMIĄ | 84–303 |
| G25F WYCIĘCIE PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO < 66 R.Ż | 81–228 |
| F06 ŚREDNIE I ENDOSKOPOWE ZABIEGI GÓRNEGO ODCINKA PRZEWODU POKARMOWEGO | 76–304 |
| H14 ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA Z REKONSTRUKCJĄ KOSTNĄ, ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO Z ZASTOSOWANIEM TRZPIENIA PRZYNASADOWEGO, KAPOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO | 71–227 |
| F93 ŚREDNIE ZABIEGI ODBYTU | 68–272 |
Podajemy przedział, a nie jedną liczbę, ponieważ NFZ ukrywa każdą wartość mniejszą niż pięć, a w tym zbiorze ukryta jest zdecydowana większość pozycji źródłowych — w 2025 roku dotyczyło to 2 369 pozycji tego podmiotu. Dolna granica przedziału zakłada jedną hospitalizację w każdej ukrytej pozycji, górna cztery, czyli maksimum możliwe przy tym progu. Prawdziwa liczba mieści się w tym przedziale, ale nie da się jej wskazać dokładniej.
Przedział 3 363–10 470 jest szeroki właśnie z powodu maskowania, a nie z powodu niepewności co do działalności podmiotu. Liczby te opisują rozliczenia z NFZ i nie mówią nic o wynikach leczenia.
Źródło: NFZ, zbiór hospitalizacji rozliczonych w ramach JGP, dane.gov.pl. Dane dotyczą podmiotu leczniczego (NIP), nie pojedynczej komórki organizacyjnej.
Jak czytać te danerozwińzwiń
Poniższe liczby dotyczą całego podmiotu leczniczego, czyli wszystkich jego oddziałów i komórek razem, a nie tej jednej poradni czy tego jednego oddziału. W dużym szpitalu jedna liczba obejmuje kilkadziesiąt oddziałów.
W 2025 roku podmiot rozliczył z NFZ od 3 363 do 10 470 hospitalizacji w 143 grupach JGP.
Umowy z NFZ na 2026 rok59 mln zł · 2026rozwińzwiń
Podmiot prowadzący tę placówkę ma na 2026 rok umowy z NFZ o łącznej wartości 59 mln zł. Kwoty dotyczą całego podmiotu, nie pojedynczej komórki.
| Rodzaj świadczeń | Wartość umów | Umów |
|---|---|---|
| Leczenie szpitalne | 57 mln zł | 1 |
| Świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie | 1,0 mln zł | 1 |
| Ambulatoryjna opieka specjalistyczna | 597 tys. zł | 1 |
| Opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień | 480 tys. zł | 1 |
| Podstawowa Opieka Zdrowotna | 32 tys. zł | 1 |
Źródło: NFZ, Informator o umowach (api.nfz.gov.pl). Dane publiczne, ponowne wykorzystanie zgodnie z ustawą o otwartych danych. Wartość umowy nie jest tym samym co wykonanie ani co dostępność terminów.
Certyfikaty i akredytacjerozwińzwiń
- Akredytacja Ministra Zdrowia w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych wydano 2025-10-27
- Certyfikat w zakresie ISO 14001 Systemy zarządzania jakością - Wymagania, dotyczące całego podmiotu leczniczego albo jego zakładu leczniczego wydano 2023-10-23
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarządzania jakością - Wymagania, dotyczące całego podmiotu leczniczego albo jego zakładu leczniczego wydano 2018-09-14
- Certyfikat w zakresie ISO 9001 Systemy zarządzania jakością - Wymagania, dotyczące całego podmiotu leczniczego albo jego zakładu leczniczego wydano 2014-10-24
Wpisy z rejestru RPWDL, licencja CC BY 4.0. Dotyczą podmiotu leczniczego, nie zawsze pojedynczej komórki.
Dane rejestroweNumer REGON: 531163515 · Numer NIP: 7541091489rozwińzwiń
Dane rejestrowe: NFZ oraz RPWDL, licencja CC BY 4.0, stan na 2026-08-22.
Zgłoś problem z danymi placówkirozwińzwiń
Nie potrzebujesz konta. Nie wpisuj danych medycznych ani danych osób trzecich.